Daniel Lamarre

Yaratıcı Liderlik

  • Sürdürülebilir yenilikçi bir kültür oluşturarak uzun dönemli yaratıcı sonuçlar elde edebilmek
  • Dünya’daki çeşitli yaratıcı yetenekleri cezbederek biraraya getirmek
  • Farklı grupların çıkarları ve ihtiyaçlarını fark ederek karşılayabilmek ve herkes için en tatmin edici sonuca ulaşabilmek
  • Özdeğerlerden vaz geçmeden globalleşşen dünyada kendine yer bulabilmek
  • Başarılı liderlerin sırrı; dsğlıklı hikayeleştirme ile aidiyet hissi yaratmak

Cirque du Soleil Entertainment Group Başkanı ve CEO’su

Daniel Lamarre yaratıcılığı ve uluslararası iş geliştirme yeteneği sayesinde eğlence sektöründe başarılı bir kariyere sahip olmuştur. Günümüzün en saygın yaratıcı organizasyonlarından biri olan Cirque du Soleil Entertainment Group’un Başkanı ve CEO’su olan Lamarre; Kültürü ve değerleri harmanlayarak aradaki hassas dengeyi besleyen bir işleyiş inşa etmiştir. Beş kıtada sürdürülen küresel stratejileri yönetmekte ve istikrarlı finansal büyümeyi hedeflemektedir.

Kırkıncı yılında Cirque du Soleil yaratıcı girişim yelpazesini filmlerden giyim sektörüne, butiklerden, gece kulüplerine kadar bir çok alanda geliştirdi. Ancak bu değişim esnasında kendi kimliğinden ödün vermedi: hayal gücünü harekete geçirmek, duyuları kışkırtmak ve hisleri canlandırmak. Cirque’in bir çok başarısı arasında The Beatles “LOVE” ve Michael Jackson “ONE” gibi gösterilerin gerçekleşmesinde anahtar bir rol oynayan Lamarre bu prodüksiyonlarıyla sivrilerek üstün iş becerelerini kanıtlamıştır.