Lloyd Blankfein

İş Hayatında Dönüşümün Stratejik Zorlukları

  • Hızla değişen ve rekabet gücü yüksek iş hayatında dönüşüm liderliği
  • Risk altında karar verebilmek: Ne zaman ilerlemek gerektiği ve ne zaman geri çekilmek gerektiği ile ilgili içgörüler.
  • Liderlik ve kurumsal kültür üzerine: Building a partnership culture in a public company
  • Küresel ekonomiyi doğru şekilde analiz edebilme: İş hayatında yaşanabilecek potansiyel fırtınaları ve fırsatları değerlendirebilmek.

Yönetim Kurulu Başkanı & CEO Goldman Sachs Group, Inc, Inc (2006-2018)

Uluslararası bir ikon haline gelmiş lider ve filantropist Lloyd Blankfein; global ticaret, finans ve liderlik alanlarında kendisini kanıtlamış figürlerdendir. 2006 yılında başladığı Goldman Sachs Grup başkanlığını ve CEO’ pozisyonunu eylül 2018’e dek başaarıyla sürdüren Blankfein, firmanın yaşanan finansal kriz sonrası dünya piyasalarındaki saygın konumunu yeniden kazanması için öncülük etmiştir. Şu anda hala Goldman Sachs Yönetim Komitesi ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

1982 yılında Goldman Sachs’ta avukat olarak işe başladıktan sonra, Blankfein 1988 yılında partner pozisyonuna yükselerek Sabit Getiri departmanı eş başkanı olarak atanmıştır. Ardından 1997 yılında Para ve Emtia Bölümünün kurulması ile bu departmanda çalışmaya başlamıştır. CEO ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmeden önce firmanın başkanı ve Operasyon Direktörü olarak görev yapmıştır. Blankfein, Time dergisi tarafından iki kez dünyanın en etkili insanlarından biri seçilmiş ve 2009’da Yılın “Financial Times Personeli” ödülünü kazanmıştır.